Valve ve HTC’nin Ortaklığından Meydana Gelen HTC Re Vive Duyuruldu

Furkan Güler

htc-vr-650-80

Son birkaç yıldır teknoloji meraklıların dilinden düşmeyen Virtual Reality yani sanal gerçeklik gözlüklerine artık büyük firmalarda önem vermeye başladı. Mobil platformun patronlarından birisi olan HTC, Valve ile yaptığı ortaklık sonucunda HTC Re Vive isminde yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü tanıttı.

İçerisinde diğer sanal gerçeklik gözlüklerinden daha ileri bir teknolojinin (kendine özel ses sistemi, Full HD çözünürlük, 90 Hz yenileme hızı) barındığını iddia eden geliştiriciler, cihazın hala yapım aşamasında olduğunu da belirtti.

Aslına bakarsanız ilk defa bir mobil platform öncüsü, oyun ve eğlence sektörüne yatkın bir cihaza yatırım yapmıyor. Daha öncesinde Sony’nin ve diğer büyük firmaların atılım yaptığı bu akım acaba gerçekten de gelecek vaat ediyor mu ? Basit bir fikrin yani bir Kickstarter kampanyasının başlattığı bu furya kimi oyun geliştiricilerini korkuturken, kimilerini çoktan heyecanlandırmayı başardı.

Tabi oyuncular bu atılımda rol oynayan ortakladan birisinin Valve olduğu duyunca, herkesin aklına Half-Life 2 ve Portal 2 gibi serilerin HTC Re Vive ile yeniden duyurulup duyurulmayacağını merak ediyor. İlgili duyuru videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumunu Bırak