Twitch’in Yeni Rakibi Youtube Gaming

Yıldırım Yiğit

Google’un geçtiğimiz günlerde Twitch’i satın alacağı söylentilerini Amazon’un Twitchi satın alması ile bitti. Bu fikir Google’a sıcak gelmiş olacak ki Twitter üzerinden Youtube Gaming servisini duyurdu.

Henüz detayları belli olmasa da, 25.000’den fazla oyuna özel ayrı ayrı sayfa bulunacak. Servisin yayınlanması ile birlikte Canlı yayın hizmetini 60 FPS desteği sunacak olan Youtube Gaming, İlk yayınını E3 fuarında gerçekleştirecek.

youtube_gaming_2 (2)

Web üzerinden kullanılması yanında Android ve IOS platformlarında uygulama yayınlanacak ve izleyiciler 3 ayrı kategori ile takip edecek. Oyunlar, Kanallar, Yayın akışı.

youtube_gaming_2 (3)

YouTube markasının önde gelen isimlerinden Alan Joyse konuyla ilgili olarak, “YouTube Gaming, sevdiğiniz kanalları ve oyunları bir araya toplayacak bir servis olacak.Kanal ve oyunlar üzerinden yeni şeyler keşfetmenin yanı sıra YouTube Gaming sadece oyunlara özel olacak. Yani Call kelimesini arattığınızda size Call of Duty göstereceğiz, Call Me Maybe değil.” açıklamalarında bulundu.

youtube_gaming_2 (1)

Google gibi bir devin bu sektöre girmesi sektörün büyümesi için şüphesiz iyi bir haber olsa da, Youtube’un sert telif hakları aklımıza geldiğinde ürkütücü geliyor. Ön yargılarımız bir kenara dursun hep birlikte E3’teki gösteriyi bekleyelim. Ayrıca Youtube Gaming sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorumunu Bırak