Rekabet Kurumu’ndan TeknoSA’ya 18 Milyon Liralık Ceza !

Yıldırım Yiğit

Mart 2015’ta Rekabet Kurumu tarafından, Bilgisayar ve Konsol Oyunları Alanında Faaliyet Gösteren 5 Teşebbüs Hakkında Soruşturma başlatılmıştı. İlgili soruşturmaya buradaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aral Oyun Konsol ve Aksesuar Tic. A.ş., Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Tic. A.Ş., Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş., Teknosa İç ve Dış Tic. A.ş. ve Vatan Bilgisayar San. ve Tic. A.Ş. için soruşturma başlatılmıştı ve ilk karar geldi.

dec2b4bce045-original

Bugün Teknosanın KAP’a (Kamu Aydınlatma Platformu) yaptığı açıklamada 18 milyon TL lik ceza kesildiği açıklandı.

“13.03.2015 tarihli özel durum açıklamamız ile, Rekabet Kurulu tarafından Şirketimizin de aralarında bulunduğu Bilgisayar ve Konsol Oyunları ile Tüketici Elektroniği Pazarı’nda faaliyet gösteren çeşitli teşebbüsler hakkında, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun uyarınca soruşturma açıldığı duyurulmuştu. Söz konusu soruşturmaya ilişkin olarak Rekabet Kurulu tarafından Şirketimize, İdare Mahkemeleri yolu açık olmak üzere, toplamda 18.025.556,40 TL tutarında idari para cezası verildiğine ilişkin karar, Rekabet Kurulu tarafından açıklanmıştır.

Söz konusu para cezası ile ilgili olarak bütün yasal haklarımız kullanılacak olup, konu ile ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.”
İlgili açıklamaya buradaki linkten ulaşabilirsiniz.
Bimeks ile ilgili açıklama ise şu şekilde;

Yorumunu Bırak