HTC Vive’ın yeni modeli HTC Vive Pre karşınızda

Yıldırım Yiğit

CES 2016 sırasında HTC nin yeni sanal gerçeklik kaskı Vive Pre duyuruldu.

HTC ve Valve ortaklığı ile geliştirilen Vive, sanal gerçeklik kaskları arasında çıktığı günden itibaren dikkatleri üzerine topladı. Sanal gerçeklik kasklarının en büyük problemi olan mide bulantısı ya da baş dönmesi sorununu büyük ölçüde çözen cihazın yeni versiyonu duyuruldu.

htc-vive-pre-050611-1

HTC yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Cher Wang, cihaz için;

HTC Vive, medya, sektör uzmanları, tüketiciler, sanal gerçeklik içerikleri sunmak üzere birlikte çalıştığımız yüzlerce iş ortağımız tarafından heyecanla karşılandı. Bugün yeni bir dönemin eşiğinde duruyoruz. Vive, tek sınırın insanoğlunun kendi hayal gücü olduğu yeni bir dünya yaratıyor.”

HTC Vive Pre ilk sürümüne oranla tasarım olarak daha kullanıcı odaklı görünüyor. CES 2016‘da deneyen kişilerden alınan bilgiye göre önceki sürümüne göre daha hafifletilmiş olan cihazda ön kısmına bir kamera yerleştirilmiş durumda. Microsoft HoloLens gibi arttırılmış gerçeklik olayınada el atan HTC Vive Pre, rakipleri Oculus Rift, Project Morpheus bir adım önüne geçmeyi başarıyor.

HTC_Vive_product_2.0

Cihazın öne çıkan başka bir noktası ise kontrolcü tarafı. Kablosuz kontrolcü yer verilen yeni sürümde dokunmatik ve tetik tuşları ergonomisinde değişikliklere gidilen yeni cihazda tam şarjda 4 saatlik bir batarya ömrü sunuyor.

Son kullanıcıya Nisan 2016′da yapılması planlanan Vive Pre, geliştiricilere 7 bin adet ek ürün gönderecek.

KAYNAK :  http://hwp.com.tr/htc-vivein-yeni-modeli-htc-vive-pre-karsinizda-64804

Yorumunu Bırak